Kredyt hipoteczny – co obniża zdolność kredytową wnioskodawcy?

Jakie kryteria należy spełnić, aby otrzymać kredyt hipoteczny? Między innymi trzeba posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Co ją obniża? Jak pozytywnie budować swój wizerunek w oczach osoby, która będzie oceniała wniosek? Jakie są inne warunki dotyczące tej pożyczki? Jeśli interesują Was te zagadnienia, to nie macie innego wyjścia – naprawdę warto przeczytać poniższy artykuł, który sprawi, że Wasze wątpliwości zostaną błyskawicznie rozwiane.

Bez wątpienia zdolność kredytowa kredyt hipoteczny jest obniżana przez rozmaite limity na kartach kredytowych. Nie da się ukryć, że dużo osób posiada takie właśnie zobowiązania. Trzeba zrezygnować z limitu na kartach kredytowych, aby po prostu nie obniżać własnej zdolności kredytowej. Pamiętajcie, że dla banków coś takiego to po prostu kolejne zobowiązania, które stawiają w gorszym świetle ewentualnego kredytobiorcę. Nie powinno się zapominać o tej kwestii. Bardzo istotne jest również to, żeby unikać małych kredytów konsumpcyjnych, a także pożyczek chwilówek itp.

Im więcej będziecie mieć kredytów na swoim koncie, tym niestety mniejsza szansa, że otrzymacie dużą pożyczkę finansową. Nie da się ukryć, że zdolność kredytowa kredyt hipoteczny to kwoty rzędów nawet kilkuset tysięcy złotych… Przedsiębiorstwa bankowe dokładają zaś wszelkich starań, aby współpracować jedynie z osobami, które gwarantują, że zobowiązania będą sumienie i rzetelnie płacone w wyznaczonym terminie.

Zdolność kredytowa

Co wpływa na takie aspekty jak zdolność kredytowa? Kredyt hipoteczny Was interesuje, ponieważ chcecie mieć własny dom lub mieszkanie? W takim razie musicie wiedzieć, że niestety błędy z przeszłości mogą ciągnąć się za Wami przez długie lata. Jeśli na przykład kilka lat temu wzięliście kredyt i nie spłacaliście go w terminie, to wpływa to negatywnie na Waszą ocenę. Nie można o tym aspekcie zapominać. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że duże znaczenie ma również rodzaj pracy, a także konkretnie umowa. Lepiej postrzegane są osoby, które wykonują swoje zadania w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony. Nie powinno się zapominać o tej kwestii. Wszystko dlatego, że banki dostrzegają, że takie osoby będą miały z czego płacić swoje zobowiązania.

W gorszym świetle są natomiast ludzie, którzy wykonują swoje czynności na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenia. Warto doskonale zdawać sobie sprawę z tego faktu. Wszystko jest spowodowane tym, że tacy ludzie tak naprawdę do końca nie wiedzą czy za jeden miesiąc, dwa miesiące itd. będą cały czas mieli wynagrodzenie.

Raty stałe czy malejące?

Nie da się ukryć, że zdolność kredytowa kredyt hipoteczny zależy również od wyboru rodzaju spłacanych rat. Trzeba podkreślić, że dużo osób decyduje się na raty o stałym poziomie. Przez wiele banków jest to lepiej postrzegana opcja. Wszystko dlatego, że przez cały okres raty będą po prostu dokładnie takie same. Są też osoby, które decydują się na raty malejące. Na początku będą one jednak większe. W związku z tym zdolność kredytowa kredyt hipoteczny może być oceniona negatywnie, jeśli ktoś ma relatywnie małe wynagrodzenie. Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę analizując ten temat? Na pewno zdolność kredytowa kredyt hipoteczny jest obniżana przez liczbę domowników będących na utrzymaniu. Jeśli ktoś ma dużą rodzinę, to nawet wysokie wynagrodzenia muszą być podzielone przez każdą osobę z osobna.

Paradoksalnie singiel, który zarabia stosunkowo niedużo, ale nie ma nikogo na utrzymaniu może mieć większą zdolność kredytową. Wszystkie pieniądze trafiają bowiem do niego. Taka osoba ma z czego opłacić czynsz za wynajmowane mieszkanie, zapłacić rachunki, kupić sobie jedzenie czy odzież itp. Poza tym powinny zostać mu jeszcze pieniądze na swoje zobowiązania wobec banku.

Nie można zatem nie zaznaczyć, że jest zatem kilka czynników, które mogą obniżać takie parametry, jak zdolność kredytowa kredyt hipoteczny. Najlepiej jest przez całe życie budować pozytywną historię swojej osoby, aby potem nie mieć problemów z uzyskaniem pomocy w banku.